اصول طراحی باغچه - قوانین طراحی باغچه در فضاهای محدود

اصول طراحی باغچه – قوانین طراحی باغچه در فضاهای محدود

 طراحی، زهکشی و اجرای پروژه روف‌گاردن در تهران و ایران – ژئوبام

 

اصول طراحی باغچه و قوانین طراحی باغچه حیاط ویلایی تابع یک سری چهارچوب ها است که با رعایت کردن آن ها، می توان به باغچه ای فوق العاده زیبا و با دوام بالا دست یافت. اگر تصمیم به طراحی باغچه ویلایی یا طراحی باغچه ویلا مدرن دارید، این مطلب را تا انتها دنبال نموده و شناخت ابتدایی نسبت به اصول طراحی باغچه را به دست آورید.

اگر فضای کم و محدودی برای ایجاد یک باغچه دارید، با شناخت بایدها و نبایدهای طراحی باغچه کوچک و محدود، می توانید از پتانسیل های نه چندان وسیع، زیبایی کامل و بی بدیلی خلق کنید. تنها لازمه این کار، شناخت درست اصول  طراحی باغچه ( طراحی کوچک) و بهره برداری از تمام فرصت های پیدا و پنهان آن ها است. در حقیقت شما باید از دید محدود صرفا کاشت گل و گیاهان بیرون آمده و به یک باغچه با نگاهی متفاوت بنگرید.

به منظور آن که طراحی باغچه کوچک شما پر و مملو به نظر برسد، باید کاملا متنوع عمل کرده و از کاشت یکدست و یکنواخت گل و گیاهان در آن پرهیز کنید. به واقع اگر تصمیم دارید که فضای باغچه را به چیزی شگفت انگیز تبدیل سازید، استفاده از گل و گیاهان محدود، هرگز پاسخگو نخواهد بود و حتما باید برنامه ریزی درستی برای انتخاب بهترین گل و گیاهان قابل کشت در شرایط جغرافیایی محل باغچه داشته باشید.

همین طور استفاده از گیاهان با برگ های بزرگ که در فضای محدود و کوچک باغچه، پرجلوه به نظر برسند، بسیار جذاب خواهد بود. بر خلافی چیزی که عده ای تصور می کنند، هیچ منعی برای کاشت یک درخت در طراحی باغچه کوچک وجود ندارد و شما می توانید چنین چیزی را نیز با یک مهندسی باغداری صحیح، پیاده سازی کنید.

 

قوانین طراحی باغچه در فضاهای محدود

اصول طراحی باغچه – قوانین طراحی باغچه در فضاهای محدود – اجرای پروژه روف گاردن – ژئوبام

 

زمانی که شما فضای محدودی برای ایجاد باغچه ویلایی در اختیار دارید، استفاده از دورچین های بلند، باعث محدودتر به نظر رسیدن فضای باغچه خواهد شد. از این روی از سنگ های کوچک یا هر بلوک دیگری که قصد استفاده از آن ها را دارید، استفاده کرده و محصورسازی باغچه را هرگز به وسیله ابزار بلند که دیوارکشی مرتفعی داشته باشند، پیاده سازی نکنید. به واقع به نظر می رسد که حداکثر 10 تا 15 سانت دورچین برای محصور و مجزاسازی فضای باغچه کفایت کند. به این شکل موفق خواهید شد تا فضای آن را آزادتر و بزرگتر جلوه دهید.

زمانی که فضای افقی و مساحت باغچه، برای طراحی و کاشت محدود است، می توانید از پتانسیل های فضای عمودی بهره ببرید. به طور نمونه در صورتی که باغچه شما در مجاورت دیوار باشد، استفاده از گیاهان پیشرونده برای کاشت روی دیوار و ساخت باغچه عمودی، بسیار پاسخگو خواهد بود و می توانید از این طریق جلوه و زیبایی دو چندانی به وجود بیاورید. این چیزی است که باعث می شود تا فضای باغچه به مراتب زیباتر به نظر رسیده و آن انبوهی که میل دارید در آن ایجاد شود.

اصول طراحی باغچه - قوانین طراحی باغچه در فضاهای محدود

اصول طراحی باغچه – قوانین طراحی باغچه در فضاهای محدود – اجرای پروژه روف گاردن – ژئوبام

 

از آن جایی که آبیاری باغچه های کوچک برخلاف طراحی باغ بزرگ به راحتی انجام می شود، نیازی نیست که برای تعبیه این سیستم ها، به دنبال روش های گران قیمت باشید. شما می توانید با استفاده از ارزان ترین سیستم آبیاری، فضای باغچه را آبیاری کرده و به دلیل محدودیت فضا، مشکلی از این بابت نداشته باشید. در واقع این فرصتی محسوب می شود که در هزینه های خود صرفه جویی کرده و در ضمن از آب دادن به باغچه کوچک ویلا نیز لذت ببرید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

فهرست